W dniach 5-7 czerwca br. Uczestnicy ŚDS w Sławatyczach wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze realizowanej w ramach projektu ‘W krainie lessowych wąwozów’, współfinansowanej przez województwo lubelskie na podstawie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

Zwiedzanie malowniczego szlaku Wyżyny Lubelskiej, rozpoczęliśmy od jej stolicy. Prosto z autokaru przesiedliśmy się do elektrycznych busików turystycznych, które obwiozły nas szlakiem zabytków Lublina. Na wypoczynek udaliśmy się do uzdrowiskowej miejscowości – Nałęczów, którego klimat dla wielu ludzi jest nie tylko nadzieją ale jedynym warunkiem powrotu do zdrowia.

W parku najlepiej odczuwa się leczniczy wpływ mikroklimatu, dzięki czemu ciśnienie krwi samoczynnie się obniża, zaś podwyższona wilgotność powietrza ułatwia oddychanie, tym samym lepiej dotlenia organizm. Kierunek porannego spaceru po parku wyznaczyły nam stylowe drogowskazy wykonane przez Jerzego Kursę.

Dzień był słoneczny i ciepły,  podczas spaceru można było przysiąść na jednej z licznych ławeczek, a niekiedy natrafić na doborowe towarzystwo…Bolesława Prusa.

Po południu wszyscy wzięliśmy udział w wieczorku tanecznym „z muzyką jak za dawnych lat… i nie tylko”.

W III dniu naszego wyjazdu udaliśmy się do Kazimierza Dolnego, zwiedzanie rozpoczęliśmy przejazdem Eko-busikami, następnie odbył się rejs statkiem i uroczysty obiad, podsumowujący 3-dniowy wyjazd.

Wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom, a dowodem tego była specjalna petycja naszych podróżników wystosowana do Pani Kierownik, z prośbą o zaplanowanie kolejnego wyjazdu…?

Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławatyczach składa serdeczne podziękowania zarządowi Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Sławatycze za możliwość udziału w 3-dniowym wyjeździe do malowniczych zakątków Lubelszczyzny.