28 czerwca 2018 Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławatyczach mieli zaszczyt wzięcia udziału w XII nadbużańskim Integracyjnym Festiwalu Muzycznym W Kodniu.

20 czerwca Uczestnicy ŚDS wybrali się na do Romanowa – wsi, położonej wśród lasów nadbużańskich, w głębokim, zapadłym Podlasiu, gdzie słynny pisarz Józef Ignacy Kraszewski spędził najpiękniejsze lata swojego dzieciństwa, do którego często powracał - aby tam odnaleźć inspirację do swojej twórczości.

W dniach 5-7 czerwca br. Uczestnicy ŚDS w Sławatyczach wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze realizowanej w ramach projektu ‘W krainie lessowych wąwozów’, współfinansowanej przez województwo lubelskie na podstawie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

Dnia 24 maja wzięliśmy udział w IV Majówce Integracyjnej zatytułowanej: „Jestem więc tańczę”. Organizatorem przeglądu twórczości osób niepełnosprawnych już po raz czwarty, był Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu. Na festiwal przyjechało 21 placówek z terenu województwa lubelskiego.

Dnia 09.05.2018 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławatyczach wzięli udział w XIX Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej z terenu województwa lubelskiego w Pratulinie.

26 marca w Naszym Domu odbyło się spotkanie ze studentami dietetyki PSW w Białej Podlaskiej zatytułowane „Leki – współczesna trucizna”.

22 marca w Naszym Domu odbyło się śniadanie wielkanocne. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, proboszczowie parafii rzymsko-katolickiej i prawosławnej oraz członkowie Klubu Senior + z Lisznej.

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET – obchody tego niezwykłego Dnia, rozpoczęły się dużo, dużo wcześniej…- dzięki kampanii zatytułowanej ‘Bądź piękna każdego dnia’ - realizowanej przez wirtuoza stylizacji fryzur – p. Elżbietę Zagajską.

16 lutego grupa 5 i 6-latków odwiedziła uczestników ŚDS. Dzieci najpierw zwiedziły pracownie Domu...

        8 luty w naszym środowiskowym kalendarzu uroczystości – zapisał się jako ‘DZIEŃ PIZZY’.

        31 stycznia 2018 obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem”, który w kalendarzu świąt przypada na dzień 4 luty.

       Dnia 30 stycznia 2018 roku w naszym Domu odbył się Bal Karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich uczestników.

        Zgodnie z kalendarzem świąt okolicznościowych – 23 stycznia w Naszym Domu obchodziliśmy święto Babci i Dziadka.

       Dnia 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Uroczystość otworzyła Kierownik ŚDS  p. Halina Szkodzińska.

           Zdawać by się mogło, że Święty Mikołaj, to postać baśniowa, w której istnienie wierzą tylko najmłodsi...

       23 listopada w naszym ŚDS odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego tańca, następnie wszyscy Uczestnicy przystąpili do udziału w części konkursowej – Panowie poszukiwali właścicielek zagubionych pantofelków; wytrawni smakosze wyszukanych potraw - kosztowali – nowych smaków, oczywiście najlepsi degustatorzy zostali sowicie nagrodzeni.

      Dnia 16 listopada 2017 roku obchodziliśmy I rok działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławatyczach.

        Dnia 6 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sławatyczach miało miejsce spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Policji w Wisznicach.

Celem spotkania było omówienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w domu, na drodze i w miejscach publicznych.

          19 października Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy korzystając z pięknej, jesiennej pogody wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego, miejsca będącego przepiękną perłą polskiego renesansu.

                           Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug organizowało w dniach 8-14 października 2017 roku wizytę studyjną dla 13 osobowej grupy przedstawicieli władz lokalnych oraz przedstawicieli biznesu na wsi z terenu obwodu brzeskiego oraz homelskiego na Białorusi.

            Dnia 27 września grupa Uczestników ŚDS korzystając ze specjalnego zaproszenia myśliwego z Koła Łowieckiego ‘Cyranka’ - udała się na wycieczkę do leśniczówki. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji broni myśliwskiej, której towarzyszyły opowieści o wyprawach na polowanie, przeplatane zabawnymi anegdotami o myśliwych.

        ,,Kabaretowy zawrót głowy’’ pod taką nazwą 14 września odbyło się I integracyjne spotkanie, które można już wpisać w kalendarz cyklicznych imprez gminy Sławatycze. 

          21 sierpnia udaliśmy się na wycieczkę do Łucznicy, małej miejscowości położonej w powiecie garwolińskim, w której artyści ze wszystkich stron Polski prowadzą kursy i warsztaty sztuki rękodzielniczej.

         29 lipca Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławatyczach wzięli udział w XXX Międzynarodowej Biesiadzie Nadbużańskiej.

      5 lipca w Naszym Domu odbył się bal pod hasłem ‘Powitanie lata 2017’. Uroczystość otworzyli Wójt Gminy Sławatycze – p. Grzegorz Kiec oraz Kierownik ŚDS – p. Halina Szkodzińska.

       28 czerwca 2017 roku Uczestnicy ŚDS w Sławatyczach wzięli udział XI Nadbużańskim Integracyjnym Festiwalu Muzycznym w Kodniu.

        19 czerwca Uczestnicy ŚDS, wzięli udział w ognisku integracyjnym nad rzeką Bug. 

            26 maja nasi Uczestnicy wybrali się na mini-wycieczkę do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. 

         25 maja Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławatyczach wzięli udział w III Majówce Integracyjnej “Jestem więc tańczę”.

      W dniu 17 maja 2017 r. dwunastoosobowa grupa naszych Uczestników wzięła udział w XVIII

Podkategorie